Prestavba a rekonštrukcia bytu, domu zodpovedne, spoľahlivo a príjemne. Prešov, Lipany, Sabinov, Stará Ľubovňa


Prejdi na obsah

Rekonštrukcia kúpeľne

Rady a skúsenosti

Pri rekonštrukciách kúpeľní je potrebné postupovať veľmi opatrne.
Ešte výraznejšie tu platí pravidlo, 2x meraj a raz rež!

Kúpeľňa vo všeobecnosti slúži najmä na každodennú hygienu - umývanie, kúpanie a sprchovanie. Často obvyklým využitím v bytoch je zároveň aj pranie a sušenie prádla. Niekedy je jej súčasťou tiež toaleta.
V neposlednom rade ju vnímame ako miesto na relaxáciu.


WC oddelene alebo v kúpeľni?

Vo všeobecnosti existuje pravidlo, že pokiaľ sa jedná o jediné WC s viacerými obyvateľmi bytu je lepšie ho nechať v samostatnej miestnosti. Ideálne aj s malým umývadlom podľa dispozície s otváraním dvier von prípadne so zasúvacími dverami.

V prípade viacerých WC v dome alebo v prípade, že ide o obydlie jednotlivca, je spojenie WC s kúpeľňou príjemné riešenie pre väčší priestor. Podľa požiadavky je možné WC opticky oddeliť.

Samozrejme ako pri každej rekonštrukcii si musíte ujasniť základné pravidlá pre rekonštrukciu.

Niekoľko orientačných údajov pri rekonštrukcii kúpeľní:

  • funkčný priestor umývadla je 80 – 90 /100cm,
  • funkčný priestor toalety je 70 – 80 /110 cm,
  • priestor pred vaňou by mal mať minimálne 65 cm,
  • klasická vaňa má rozmery 105 – 125/70 alebo 140 – 170/75 cm
  • rohová vaňa má rozmery 140/140-160
  • výška umývadla je 80 - 90 cm
  • spodná výška pisoáru je 65 cm
  • výška WC misy je 40cm - 50 cm
  • výška stropu je min. 235cm


Niekoľko inšpirácií a praktických rád pri rekonštrukcii kúpeľní:

- vetranie v kúpeľni je dôležité - pokiaľ nemáte okno, určite použite nútenú ventiláciu
- použite svietidlá odolné voči vlhkosti

rekonštrukcia kúpeľnerekonštrukcia kúpeľne 2rekonštrukcia kúpeľne 3rekonštrukcia kúpeľne 4rekonštrukcia kúpeľne 4rekonštrukcia kúpeľne 5rekonštrukcia kúpeľne 6rekonštrukcia kúpeľne 7rekonštrukcia kúpeľne 8rekonštrukcia kúpeľne 9rekonštrukcia kúpeľne 9rekonštrukcia kúpeľne 9rekonštrukcia kúpeľne 10rekonštrukcia kúpeľne 11rekonštrukcia kúpeľne 12rekonštrukcia kúpeľne 13rekonštrukcia kúpeľne 14rekonštrukcia kúpeľne 15rekonštrukcia kúpeľne 16rekonštrukcia kúpeľne 17rekonštrukcia kúpeľne 18rekonštrukcia kúpeľne 19rekonštrukcia kúpeľne 20rekonštrukcia kúpeľne 21rekonštrukcia kúpeľne 22rekonštrukcia kúpeľne 23rekonštrukcia kúpeľne 24rekonštrukcia kúpeľne 25rekonštrukcia kúpeľne 26rekonštrukcia kúpeľne 27rekonštrukcia kúpeľne 28rekonštrukcia kúpeľne 29rekonštrukcia kúpeľne 30rekonštrukcia kúpeľnerekonštrukcia kúpeľnerekonštrukcia kúpeľnerekonštrukcia kúpeľnerekonštrukcia kúpeľnerekonštrukcia kúpeľnerekonštrukcia kúpeľnerekonštrukcia kúpeľnerekonštrukcia kúpeľnerekonštrukcia kúpeľnerekonštrukcia kúpeľnerekonštrukcia kúpeľnerekonštrukcia kúpeľnerekonštrukcia kúpeľnerekonštrukcia kúpeľnerekonštrukcia kúpeľnerekonštrukcia kúpeľnerekonštrukcia kúpeľnerekonštrukcia kúpeľnerekonštrukcia kúpeľnerekonštrukcia kúpeľnerekonštrukcia kúpeľnerekonštrukcia kúpeľnerekonštrukcia kúpeľnerekonštrukcia kúpeľnerekonštrukcia kúpeľnerekonštrukcia kúpeľnerekonštrukcia kúpeľnerekonštrukcia kúpeľnerekonštrukcia kúpeľnerekonštrukcia kúpeľnerekonštrukcia kúpeľnerekonštrukcia kúpeľnerekonštrukcia kúpeľnerekonštrukcia kúpeľnerekonštrukcia kúpeľnerekonštrukcia kúpeľnerekonštrukcia kúpeľnerekonštrukcia kúpeľnerekonštrukcia kúpeľnerekonštrukcia kúpeľnerekonštrukcia kúpeľne

Zpäť na obsah | Zpäť na hlavné menu